Samsung ogłasza wprowadzenie Samsung Pay – przełomową usługę płatniczą

samsung-logo

Samsung zareprezentował swoje najnowsze osiągnięcie w dziedzinie mobilnych usług płatniczych – Samsung Pay – które zapoczątkuje nową epokę w sektorze płatności mobilnych i e-handlu. Samsung Pay pozwala klientom korzystać z bezpiecznych płatności mobilnych w prawie wszystkich punktach sprzedaży. Dotychczas mobilne portfele cieszyły się znikomą akceptacją wśród handlowców korzystających z konwencjonalnych terminali odczytujących paski magnetyczne. Teraz dzięki usłudze Samsung Pay konsumenci będą mogli wykorzystywać swoje urządzenia mobilne do dokonywania transakcji w istniejących terminalach płatniczych.

W tym celu firma Samsung skorzystała zarówno z technologii NFC (Near Field Communication), jak i z nowej zastrzeżonej technologii MST (Magnetic Secure Transmission), za sprawą których płatności mobilne staną się jeszcze łatwiejsze zarówno dla punktów sprzedaży, jak i konsumentów.

Do współpracy przy opracowywaniu najlepszego w swojej klasie mobilnego rozwiązania płatniczego firma Samsung zaprosiła największe sieci płatnicze, takie jak MasterCard i Visa. Ponadto, Samsung czyni intensywne starania, by rozbudować ekosystem współpracy na potrzeby Samsung Pay z najważniejszymi partnerami finansowymi na świecie, takimi jak: American Express, Bank of America, Citi, JPMorgan Chase i U.S. Bank, z myślą o podniesieniu elastyczności, dostępności i zwiększeniu możliwości wyboru dla klientów przy jednoczesnym zapewnieniu prostoty i bezpieczeństwa płatności.

Duży zasięg

Płatności za pomocą usługi Samsung Pay mają szansę być akceptowane w około 30 milionach punktów handlowych na całym świecie, dzięki czemu stałyby się jedynym rozwiązaniem płatniczym akceptowanym niemal wszędzie. Samsung oferuje tę możliwość dzięki wprowadzeniu przełomowej technologii nazwanej Magnetic Secure Transmission (MST). Klienci mogą korzystać z Samsung Pay w punktach handlowych bez względu na to, czy terminale obsługują technologię NFC, czy też – jak w znakomitej większości przypadków – tradycyjny pasek magnetyczny.

Ponadto, technologia MST pozwala usłudze Samsung Pay obsługiwać karty kredytowe wydawane pod własną marką (PLCC) we współpracy z kluczowymi partnerami, w tym z Synchrony Financial i First Data Corporation. Współpraca z punktami handlowymi, bankami wydającymi karty i największymi sieciami płatniczymi daje klientom szansę na skorzystanie z najróżniejszych kart płatniczych i czyni z Samsung Pay naprawdę uniwersalne rozwiązanie w dziedzinie płatności mobilnych.

Margaret Keane, prezes i dyrektor generalna Synchrony Financial, największego w USA dostawcy kart kredytowych wydawanych pod własną marką, mówi: To doskonała wiadomość dla naszych klientów, którzy mogą korzystać ze swoich kart i dokonywać płatności za pomocą usługi Samsung Pay, a także dla naszych detalistów, którzy nie będą musieli wymieniać posiadanych terminali sklepowych na nowsze. Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Samsung i innymi podmiotami przy oferowaniu bezpiecznych płatności mobilnych 60 milionom naszych aktywnych klientów.

Prostota i szybkość

Dzięki Samsung Pay konsumenci będą mogli korzystać z prostej i łatwej w użyciu aplikacji zapewniającej im pozytywne wrażenia z transakcji. Dodanie karty wymaga wykonania kilku prostych kroków. Następnie wystarczy wywołać aplikację Samsung Pay, wybrać daną kartę płatniczą i autoryzować transakcję za pomocą czytnika linii papilarnych. Wykorzystanie urządzenia w terminalu pozwala na szybkie, bezpieczne i łatwe zakupy.

Bezpieczeństwo i prywatność

Firma Samsung dokłada wszelkich starań, by utrzymać poziom bezpieczeństwa i prywatności danych użytkownika zgodny z najwyższymi standardami branżowymi. Samsung Pay nie przechowuje numerów rachunków osobistych klienta w jego urządzeniu. Ponadto, usługa została wyposażona w wiele funkcji sprawiających, że jest bezpieczniejsza niż karta fizyczna. W połączeniu z zastąpieniem wrażliwych danych karty niepowtarzalnym i bezpiecznym tokenem dla zapobieżenia nadużyciom umożliwi to Samsung Pay realizację bezpiecznych płatności mobilnych na całym świecie.

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress