Windows 10 cieszy się wiekszą popularnością niż poprzednie edycje Windows-a

windows_10_boxm

Windows 10 jest czwartym pod względem liczby użytkowników systemem operacyjnym Microsoftu. Wprowadzone na rynek 29 lipca bieżącego roku oprogramowanie cieszy się większą popularnością niż Windows 8, Windows Vista i promowany przez Apple Mac OS X, ale wciąż w rankingach wyprzedza go Windows 8.1 i Windows XP.

Tymczasem z udostępnionych przez Net Applications informacji wynika że sytuacja już niedługo powinna ulec zmianie, a najnowsze okienka za około 2 miesiące będą musiały dogonić już tylko Windowsa 7.

Według Net Applications Windows 10 ma obecnie 7,94% udział w rynku systemów operacyjnych i może pochwalić się większą bazą użytkowników niż m.in Mac OS X 10.10 (3,45%), Windows 8 (2,54%), Mac OS X 10.11 (2,18%), Windows Vista (1,74%) i Linux (1,57%). To spory sukces, ponieważ od oficjalnej premiery oprogramowania minęły zaledwie 3 miesiące. Nowe okienka pod względem popularności coraz bardziej zbliżają się także do Windowsa 8.1 (10,68%) oraz Windowsa XP (11,68%). OS jest zainstalowany na około 120 mln komputerów i pomimo tego że jego tempo adaptacji spada, to wszystko wskazuje na to że już za kilka tygodni będzie on cieszył się większym zainteresowaniem niż dwa wspomniane wcześniej systemy Redmond.

Windows10-Box-Art-Full

Pomimo oficjalnego wprowadzenia na rynek Windowsa 10 pozycję lidera wciąż piastuje jednak niezwykle popularny Windows 7. Pod kontrolą oprogramowania pracuje bowiem aż 55,71% wszystkich komputerów na świecie. Aktualnie trudno powiedzieć ilu użytkowników tego wydania zdecyduje się na zmianę okienek na najnowsze i kiedy dokładnie mogłoby to nastąpić, ale Microsoft najwyraźniej zamierza dołożyć wszelkich starań żeby jego klienci korzystali z systemu operacyjnego wydanego w lipcu. OS jest bowiem dostępny za darmo dla posiadaczy Windows 7 i 8.1, a jego twórcy niedawno poinformowali że od przyszłego roku będzie on pobierany jako zalecana aktualizacja.

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress