Google Now potrafi przeczytać na głos 5 ostatnich SMS-ów

google-now-cards

Są sytuacje gdy czekamy na ważną wiadomość, ale nie możemy jej przeczytać kiedy już do nas dotrze. Dzieje się tak np. w trakcie prowadzenia samochodu. Firma Google postanowiła ułatwić nam życie i dodała do swojego asystenta osobistego Google Now nową komendę, która pozwala mu na odczytywanie 5 ostatnich SMS-ów.

Wystarczy wypowiedzieć „OK Google, pokaż mi ostatnie SMS-y”, żeby zostały one odczytane na głos. Z informacji od anglojęzycznych osób, które miały już okazję przetestować nową funkcję wynika, że kluczowym jest użycie słowa pokaż zamiast przeczytaj, bo w przeciwnym przypadku zostaniemy przeniesieni do wyników wyszukiwania. Sprawdziliśmy to rozwiązanie na naszych redakcyjnych smartfonach, jednak komenda nie zadziałała, więc ciężko nam powiedzieć czy także w języku polskim ta zależność będzie obowiązywać i kiedy funkcja zostanie udostępniona dla użytkowników Androida w naszym kraju.

Po wypowiedzeniu wspomnianych magicznych słów, asystent głosowy Google Now odczytuje na głos 5 ostatnich wiadomości. Po każdej z nich daje użytkownikowi możliwość powtórzenia SMS-a, odpowiedzenia na niego lub przejścia do kolejnego. Wszystko za pomocą głosu, więc nie będziemy zmuszeni do fizycznych interakcji ze smartfonem. Nowe w Google Now rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu osobom, które często nie mogą z różnych względów wziąć do rąk telefonu, a muszą zapoznać się z przychodzącymi SMS-ami.

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress