Hangouts 4.0 – Aktualizacja popularnego komunikatora

IMG_8593

Aplikacja Hangouts (dawniej Talk) cieszy się coraz wiekszą popularnościa jako nie tylko komunikator internetowy ale i często zamiennik domyślnej aplikacji do wysyłania smsów. Dziś nadeszła aktualizacja tej aplikacji do najnowszej wersji – 4.0. Co więc zmieniło sie w nowych Hangoutach? 

Najwiekszą zmianą, która widoczna jest już od pierwszej chwili po aktualizacji jest duża zmiana wyglądu. Użytkownicy słabszych urządzeń zauważą na pewno równoczesnie z tym dużo lepsze działanie aplikacji. Teraz Hangouty sa duzo „lżejsze” niż poprzednie wersje tej aplikacji. Od kiedy Talk stał się Hangoutami, wydajność tego komunikatora spadała wraz z kolejnymi wersjami. Teraz jednak powoli się to zmienia. Osobiście chce jeszcze sprawdzić jak wpływa rozmowa video/głosowa na działanie telefonu i zużycie zasobów telefonu. Dotychczas komunikator powodował ogromne zużycie procesora jak i pamięci RAM podczas rozmowy co przekładało się na koszmarne wydzielanie ciepła a nawet zawieszki systemu (Note 4 , S6 i starsze).

Screenshot_2015-08-14-11-45-39

W nowych hangoutach dodano także funkkcje przypisywania oddzielnego dzwięku powiadomienia dla danego kontaktu oraz całkowicie usunięto funkcje „nastrój” , która można było jeszcze ustawiać ze starszych wersji zaś nowsze nadal odczytywały  ustawioną przez nas „minke dnia”. Szkoda, ponieważ ta funkcja była całkiem fajna usprawiono to jednak o jedną całośc zwaną „opis” i dla osób, które nie korzystały z „nastrojów” nastepca tej funkcji będzie na pewno dobry, już po paru chwilach korzystania z funkcji nowych Hangoutów bardzo przypodobała mi się ta funkcja.

Jak zmieniały się Hangouty od pierwszych wersji możecie zobaczyć na poniższych obrazkach (po lewej pierwsze wydanie aplikacji, po prawej zaś najnowsze) :

nexus2cee_2.1nexus2cee_2.3nexus2cee_2.5nexus2cee_Screenshot_2015-08-10-20-19-39nexus2cee_Screenshot_20150812-202226

Ale czy jest to zmiana dająca krok w dobrym kierunku, z punktu widzenia projektowania? Myślę, że tak. Jednak aplikacja nadal wymaga usprawnień, ponieważ na niektórych urządzeniach występują problemy z położeniem ikonek lub mikroprzycięciami, których wczesniej nie było. U jeszcze innych wystepuje problem z odtwarzaniem plików GIF .

nexus2cee_Screenshot_20150812-200454-1

Informacja o wyłączonych powiadomieniach (z prawej nowa wersja Hangouts)

 

Screenshot_2015-08-14-11-46-43

Okno rozmowy nowej wersji Hangouts

 

Jeżeli masz problem z pobraniem aktualizacji ze sklepu play możesz uzyć poniższego łącza  (klikając na tekst) do pobrania najnowszej wersji aplikacji Hangouts :

Hangouts 4.0 

Podczas instalacji by uzyskac najlepszy efekt działania aplikacji nalezy uzyć instalacji pełnej czesto zwanej „zastąp wszystkie” , lub „zawsze” (dziwne tłumaczenie androida) . Jeśli się zapomniałeś i zainstalowałes aktualizacja warto wyczyścic dane aplikacji w ustawieniach > menadzer aplikacji (lub „aplikacje”) nastepnie odnajdź tam hangouty i kliknij ” Wyczśc Dane”.

 

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress