Pakiet Office mobile rozszerza swoje możliwości

Office-Mobile

Pakiet biurowy Office zdobywa coraz większa popularność a co za tym idzie – zysk. Office jest znany użytkownikom komputerów z zainstalowanym systemem Windows, posiadaczom telefonów z Windows Phone, a od jakiegoś czasu również właścicielom telefonów z systemami Android oraz iOS.

Wydanie pakietu biurowego w wersji testowej dla konkurencyjnych systemów przyprawiło niektóre serwisy jak i samych użytkowników o pewien szok, gdyż za czasów Ballmera taki ruch ze strony korporacji był nie do pomyślenia. Na szczęście nowy CEO wyznaje zasadę częściowej otwartości i stara się niektóre swoje usługi wdrażać również na konkurencyjnych platformach. Od pewnego czasu pakiet biurowy Office był dostępny dla systemu Android w wersji testowej, jednak już teraz posiadacze zielonego robota mogą korzystać z Worda, Excela oraz PowerPointa w wersji stabilnej.

Nim jednak zainstalujemy nowe aplikację musimy spełnić kilka warunków – nasze urządzenie mobilne musi być wyposażone w minimum 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz działać pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat. Spełnienie tych wymagań pozwoli nam na zainstalowanie pakietu biurowego. Po zakończeniu instalacji staniemy przed wyborem, czy chcemy podłączać nowo zainstalowane aplikacje do naszego konta Microsoft, czy też nie. Decyzja niczym w grze Wiedźmin ma swoje konsekwencje, gdyż:

  • aplikacja niepodpięta do naszego konta Microsoft pozwala tylko na otwieranie dokumentów
  • oprogramowanie podpięte pod konto Microsoft pozwala na przeglądanie oraz edytowanie dokumentów jedynie w podstawowym zakresie
  • podpięcie aplikacji pod konto Microsoft z aktywną subskrypcją Office 365 sprawi, że będziemy mogli korzystać z pełnych możliwości mobilnych edytorów.

Aplikacje takie jak Word, Excel oraz PowerPoint możemy pobrać z oficjalnego sklepu Google Play.

 

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress