Samsung pracuje nad ekranem 11K dla smartfonów

samsung_galaxy_s4_1

Mozna więcej niż 4K na małym ekranie? Oczywiście i to własnie Samsung będzie chciał udowodnić towrząc matryce o roździelczości 11k (10560 x 5940 pikseli) !

Obecne zagęszczenie pikseli na poziome około 577 PPI (Samsung Galaxy S6)  jest w zupełności wystarczające, jednakże czołowe marki nie będą w stanie zaoferować nic nowego bez zwiększenia ilości pikseli w ekranach. Ten tydzień rozpoczynamy od mocnego uderzenia Samsunga i wbrew pozorom nie chodzi tutaj o premierę nowego urządzenia. Producent zapowiedział swoje plany dotyczące przyszłych wyświetlaczy dla segmentu mobilnego. Dowiedzieliśmy się, że koreańska firma rozpoczęła opracowywanie projektu ekranu, który pojawi się na rynku mniej więcej za trzy lata – Samsung współpracuje z trzynastoma innymi korporacjami w celu stworzenia wyświetlacza, jakiego świat jeszcze nie widział.

Największym problemem przy opracowywaniu nowego podzespołu może okazać się pobór mocy. Pierwsze prototypy mają zostać pokazane w 2018 roku, jednak masowa produkcja na pewno ruszy nieco później. Na pierwszy rzut oka takie parametry wydają się bezsensowne, jednak gdy weźmiemy pod uwagę zestawy takie jak Gear VR, to automatycznie zmienimy nasze podejście do zagęszczenia pikseli.

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress