Samsung przygotowuje własny odpowiednik usługi „iPhone Upgrade Program”

update_computer_keyboard-100389399-orig

Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek własnego odpowiednika „iPhone Upgrade Program” – donoszą branżowe portale.

Usługa została zapowiedziana przez Apple we wrześniu bieżącego roku przy okazji premiery smartfonów iPhone 6s i iPhone 6s Plus. Dzięki niej klienci giganta z Cupertino będą mogli korzystać z flagowego telefonu, a po roku zamienią go na nowszy model. W pakiecie otrzymają oni również AppleCare+, a miesięczna opłata ma wynosić w najkorzystniejszym przypadku 32 dolary.

Koreański producent nie potwierdził opublikowanych w sieci doniesień, ale zaoferowanie przez niego usługi analogicznej do wspomnianego wcześniej „iPhone Upgrade Program” wydaje się bardzo prawdopodobne. Według niektórych źródeł zostanie ona oficjalnie ogłoszona już za kilka tygodni, ale obecnie nie znamy szczegółowych informacji na jej temat. Trudno także stwierdzić czy Samsung ograniczyłby program tylko do czołowych smartfonów z linii Galaxy, czy też mógłby on objąć również niektóre urządzenia z segmentu mid-range.

Zaoferowanie rozwiązania podobnego do propozycji Apple ma szansę bardzo korzystnie wpłynąć na sprzedaż telefonów promowanych przez azjatyckiego producenta. Niektórzy z potencjalnych klientów firmy z pewnością chętniej sięgną po jej elektronikę, jeśli będzie można płacić za nią w comiesięcznych transzach i dodatkowo po roku dokona się wymiany na nowy model. Czy jednak Samsung faktycznie zdecyduje się na to rozwiązanie? O tym powinniśmy przekonać się już niedługo.

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress