Samsung zmniejsza ceny pamięci DDR4

ddr4_dimm

Od dłuższego czasu ceny kości pamięci DRAM maleją, a jest to spowodowane nie tylko zmniejszonym zapotrzebowaniem na produkty tego typu – Samsung Electronics jako główny producent ma bardzo duży wpływ na sytuację w tym segmencie.

Według doniesień, Koreańczycy oparli swoją produkcję w znacznej części na 20-nanometrowym procesie technologicznym, dzięki czemu mogą w dalszym ciągu zmniejszać ceny kości pamięci. Micron oraz SK Hynix zaczynają tracić na działaniach swojego konkurenta… a może być jeszcze gorzej. Dlaczego? Obniżki stawek dla produktów DRAM mają coraz większy wpływ na ceny modułów pamięci DDR4. Już niedługo zadebiutują procesory Intel Skylake wspierające wspomniany standard, a producenci rozpoczną prawdziwą walkę o klienta. Samsung jest jak zwykle na uprzywilejowanej pozycji.

Strategia Samsunga jest już dobrze znana – firmie zależy na zwiększeniu dostaw, a więc musi zmniejszać ceny pamięci dla swoich odbiorców. Nie jest wykluczone, że obniżki potrwają jeszcze przez kilka miesięcy. Warto wspomnieć, że obecna strategia Samsunga nie ma wielkiego wpływu na koszt zakupu produktów na rynku konsumenckim. Już niedługo może się to zmienić, gdyż zainteresowanie standardem DDR4 wyraźnie wzrośnie.

Micron i SK Hynix również muszą obniżać swoje ceny dla pamięci DRAM, więc producenci modułów DDR3 i DDR4 są na pewno zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Według źródeł, koszt zakupu kości DDR4 dla dużych odbiorców jest minimalnie większy od standardu DDR3. Z niecierpliwością czekamy na debiut pierwszej platformy Intela z segmentu mainstream, która pozwoli producentom na obniżenie cen modułów DDR4 na rynku konsumenckim.

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress