Steam – 77 tysięcy włamań na konta miesięcznie

steam

Gracze korzystający z komputerów PC są dzisiaj przywiązani do kilku platform oferujących dostęp do gier. Każdy producent chce, aby jego usługa zdobyła ogromną bazę użytkowników i cieszyła się sporą popularnością. Największym powodzeniem cieszy się oczywiście Steam stworzony przez Valve – dzisiaj mało który gracz wyobraża sobie granie na PC bez uruchomionego klienta. Steam przez kilka ostatnich lat zyskał sporo funkcjonalności, które urozmaiciły granie, a dla niektórych stały się źródłem zarobku.

Cyberprzestępcy uzyskują dostęp do tysięcy kont wartych często nawet kilkaset euro.

Valve stara się walczyć z działaniem przestępców, którzy próbują uzyskać dostęp do cyfrowej zawartości – najsłabszym ogniwem pozostają jednak sami użytkownicy dający nabierać się na tanie sztuczki. Wycieki danych zdarzają się niezwykle rzadko, więc najlepiej jest podejść gracza od innej strony. Okazuje się, że miesięcznie łupem cyberprzestępców pada nawet 77 tysięcy kont.

Użytkownicy są narażeni na wiele zagrożeń – wszystko zależy od tego, jak bardzo wierzymy innym graczom i czy sprawdzamy każde działanie na koncie. Valve wprowadza różne zabezpieczenia i limity, które mają zmniejszyć liczbę udanych ataków. Najwięcej niebezpieczeństw czyha oczywiście na rynku, bowiem to tam istnieje realna możliwość spieniężenia cyfrowej zawartości.

Im więcej funkcji, tym niebezpieczeństwo większe.

Wielu użytkowników spotkało się zapewne z wiadomościami od dziwnych kont – niektórzy cyberprzestępcy przykładowo podają się za pracowników Valve i żądają od graczy wykonania odpowiednich czynności. Posiadając konto o jakiejkolwiek wartości należy więc skrupulatnie sprawdzać wszystkie działania mające związek z dostępem do naszej zawartości.

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress