Steam i permanentne usuwanie gier z biblioteki

steam

Jeżeli Wasza biblioteka składa się z gier, które kiedykolwiek były dla was irytujące lub po prostu nie są już potrzebne, to powinniście zastanowić się nad wykorzystaniem nowej funkcji pozwalającej na dożywotnie usunięcie tytułów z konta Steam. Oczywiście, od zawsze można było odinstalować grę i usunąć ją z dysku, jednak teraz możliwe jest także usunięcie gry ze swojego konta steam. 

Funkcja wydaje się być bardzo dobra w przypadku jeśli jakas gra została wycofana lub zamknięta. Dobrym przykładem jest na to „Dead Island Epidemic” , którego serwery zostały zamknięte a samą grę nadal można pobrać z biblioteki steam ponieważ była ona dodana na przykład z klucza bety do tej gry.

steam_remove

Podobnie jest z betami gier. Często po wypuszczeniu finalnej wersji gry bety pozostają w bibliotece a ich ważność wygasa. Zdarza się też, że oryginalne tytuły, posiadające limitowaną liczbę aktywacji wygasają. Steam kieruje do wydawców a oni do Steama. Więc? Można usunąć.

Aby dokonać operacji usunięcia gry z biblioteki Steam, należy udać się pod ten adres, a następnie przejść do zakładki „Gry, oprogramowanie, itp”. W tym miejscu wybieramy interesującą nas pozycję, a następnie klikamy przycisk „Chcę na stałe usunąć tę grę z mojego konta.”. Warto wspomnieć, że nie można usuwać pojedynczych gier wchodzących w skład jakiejkolwiek paczki – wtedy następuje usunięcie całego zestawu. Pora na porządki przed kolejną wyprzedażą?

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress