System Tizen na telewizorach Samsung z 2015 roku

samsung_tizen_powered_smart_tv

Samsung poinformował, że wszystkie odbiorniki Smart TV oferowane  w 2015 r. będą wyposażone w nową platformę opartą na systemie operacyjnym Tizen. Umożliwi to programistom łatwe tworzenie aplikacji, a użytkownikom zapewni dostęp do nieograniczonych zasobów rozrywki.

Zmieniony interfejs Smart Hub jest wyświetlany na jednym ekranie, co ułatwi nawigację i przyspiesza dotarcie do poszczególnych funkcji. Atutem nowego interfejsu jest szybkość i łatwy dostęp do treści. Na ekranie wyświetlane są elementy, z których użytkownik korzystał ostatnio, oraz indywidualnie dobrane rekomendacje kolejnych opcji rozrywki. Zoptymalizowano także system nawigacji w Smart Hub – jest jeszcze bardziej atrakcyjny estetycznie i umożliwia czterokierunkowe sterowanie.

Kolejną ważną nowością w zaktualizowanym systemie jest łatwość synchronizacji telewizora z innymi urządzeniami. Dzięki funkcji Wi-Fi Direct można wygodnie, jednym kliknięciem, udostępniać treść z urządzenia mobilnego na telewizorze i vice versa. Moduł Bluetooth Low Energy (BLE) w odbiorniku Smart TV Samsung automatycznie wyszukuje urządzenia mobilne Samsung w swoim pobliżu i łączy się z nimi. Ta funkcja konwergencji ma ciekawy potencjał — użytkownik może jednocześnie korzystać z kilku ekranów i rozrywki na wielu urządzeniach kompatybilnych z telewizorem. Transmisje na żywo i inne programy telewizyjne można oglądać na urządzeniu mobilnym znajdującym w zasięgu sieci domowej nawet, jeżeli telewizor jest wyłączony.2015_smart_tv_ux_us

Platforma Samsung oparta na systemie Tizen pozwala na włączenie odbiorników Smart TV Samsung do znacznie większego ekosystemu treści oraz umożliwia łatwą współpracę z różnymi partnerami przy maksymalnej elastyczności i bezkonkurencyjnej dostępności.

Kompatybilność systemu Tizen z innymi urządzeniami sprawia, że Smart TV Samsung może stać się też centrum sterowania inteligentnym domem. Nowy Smart TV Samsung z systemem Tizen wyznacza standard dla przyszłych odbiorników Smart TV, podnosząc jakość doznań związanych z korzystaniem z rozrywki.

 

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress