Windows 10 na Xbox One w formie aktualizacji oprogramowania

windows-10-onecore

Jak będzie wyglądał interfejs systemu operacyjnego Windows w wersji do konsoli przystosowany do obsługi za pomocą pada i komend głosowych?

Już w lipcu tego roku pojawi się Windows 10 w wersji do komputerów osobistych. Microsoft ma jednak znacznie bardziej ambitne plany, niż wydanie systemu desktopowego. Windows 10 doczeka się wersji mobilnej na smartfony, a system operacyjny będzie można uruchomić też na urządzeniach z kategorii Internet of Things oraz konsoli Xbox One.

286657_resize_588x1000

Windows 10 na Xbox One pojawi na jesieni w formie aktualizacji oprogramowania. Nie da to jednak dostępu do klasycznego pulpitu i nowoczesnego menu start. Zamiast tego pojawi się odświeżony Dashboard, a oprogramowanie ma działać znacznie szybciej niż obecnie.

Jedną z najważniejszych zmian ma być nowa przewijana pionowo lista Home, na której pojawią się ostatnio uruchamiane gry. Na końcu listy pojawi się lista przypiętych kafelków. Oprócz tego pojawi się nowa zakładka Community (Społeczność) w której będzie można przejrzeć strumień aktualności i inne ważne informacje.

Po lewej stronie głównego ekranu w Xbox One będzie można wysunąć menu dające dostęp do podstawowych funkcji, takich jak Wiadomości, Powiadomienia, Ustawienia i listy znajomych. Nowe menu można uruchomić podczas grania, a obraz z gry nie zostanie zasłonięty, a zmniejszony.

Ostatnią ze zmian w oprogramowaniu konsoli Xbox One jest dodanie obsługi asystenta głosowego Cortana. Posiadacze konsoli z Kinectem będą mogli wydawać konsoli polecenia wykorzystując język naturalny, nawet podczas grania. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy Cortana otrzyma wsparcie języka polskiego.

xbox-gaming-win10-960

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress