Wyciek planów aktualizacji do Androida 6.0 Lenovo i HTC

android_aktualizacja_1

Najnowsza wersja systemu Android zadebiutowała co prawda ponad dwa miesiące temu, ale jak na razie cieszyć się nią mogą jedynie nieliczni użytkownicy, głównie posiadacze smartfonów i tabletów z serii Nexus. Tradycyjnie już w przypadku Androida mamy do czynienia ze sporą fragmentacją i na aktualizację mogą liczyć tylko niektóre urządzenia. Część z firm ogłosiła swoje oficjalne plany związane z adaptacją Androida 6.0 Marshmallow na dotychczas sprzedawanych urządzeniach, inne jak na razie milczą. Pomocne są tu jednak przecieki z zamkniętych konferencji i planów wewnętrznych producentów. W Sieci pojawiły się właśnie informacje związane z aktualizacjami, jakie szykują firmy HTC i Lenovo. Na nową wersję mogą liczyć przede wszystkim posiadacze flagowców.

Informacje dotyczące Lenovo zaprezentowano w serwisie Weibo, który jest chińskim odpowiednikiem Twittera, wyciekły do niego zdjęcia z oficjalnej prezentacji przedstawicieli firmy. Posiadacze modelu K3 Note w styczniu otrzymają Androida 5.1.1, kolejne aktualizacje pojawią się w następnych miesiącach: w marcu zostanie on zaktualizowany do wersji Marshmallow, podobnie zresztą jak Lenovo Vibe X3 i Vibe P1. W kwietniu najnowszy system zawita na Lenovo A7000, w maju pojawi się druga tura dla niektórych wersji Vibe X3 i Vibe P1, a także Vibe S1. Wraz z początkiem czerwca firma wprowadzić aktualizację dla modelu A7000+.

Przyszłość innych urządzeń nie jest na tę chwilę znana. Nie powinniśmy jednak spodziewać się aktualizacji w przypadku każdego smartfonu i tabletu. Spora ich część traci wsparcie w momencie wejścia na półki sklepowe – modele te są zbyt tanie, aby producenci tworzyli dla nich nowsze oprogramowanie. Android 6.0 Marshmallow najprawdopodobniej jedynie pogłębi fragmentację systemu. Z drugiej strony, Google aktualizuje coraz więcej modułów w ramach sklepu Google Play, czym może łatać dziury w np. komponencie WebView czy też aplikacjach odpowiedzialnych za obsługę wiadomości.

Podobne posty

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany do żeby zostawić komentarz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress